Najlepsza giełda bitcoin – zestawienie czołowych pośredników

Najlepsza Giełda Bitcoin - porównanie

Poniżej prezentujemy 3 najlepsze i najpopularniejsze giełdy Bitcoin. Każda z nich ma swoje określone cechy i funkcjonalności. Sprawdź, jaka jest najlepsza giełda bitcoin dla ciebie i przeczytaj poniżej czym się kierowaliśmy wybierając najlepszych pośredników. 

Giełda:
BitBayLocal BitcoinsPoloniex
Strona:
BitBay.net
LocalBitcoins.com
Poloniex
Prowizja:
0,25-0,43%0-1%0,15-0,25%
Waluty:
BTC, LTC, ETH, LSK, DASH, BCC, GAME
(PLN, EUR, USD)
BTC
(wszystkie tradycyjne)
BTC + 80 więcej
(bez tradycyjnych)
Metody płatności:
Przelew bankowy, Dotpay, Żabka/Fresh, Poczta Polska
Przelew bankowy, Gotówka, PayPal, Skrill + 7 więcej
Moneygram, Netteler, OKPay, PaySafeCard, SEPA, Western Union, Steam Gift Card,
Wyłącznie kryptowaluty
Siedziba:
j. polskiFinlandiaUSA
Odwiedź giełdę
Szczegóły
Odwiedź giełdę
Szczegóły
Odwiedź giełdę
Szczegóły

W zestawieniu uwzględniono następujące informacje:

 • prowizja – jaki będzie koszt wymiany bitcoin u danego pośrednika
 • metody płatności – za pośrednictwem jakich rozwiązań i portfeli internetowych opłacimy zakupione bitcoiny
 • waluty – obsługiwane waluty wirtualne, które możemy kupić na giełdzie oraz waluty tradycyjne (informacja w nawiasie), którymi możemy zapłacić 
 • siedziba – lokalizacja firmy lub spółki, której własnością jest giełda

Najlepsza giełda Bitcoin powinna łączyć w sobie 3 podstawowe cechy:

 • bezpieczeństwo – na które składa się dobra reputacja marki, jej wiarygodność i solidność. Wiarygodność można ocenić analizując następujące czynniki: w jakim kraju giełda ma swoją siedzibę, jak długo istnieje, jakie zabezpieczenia zaimplementowała, czy działa w sposób transparentny (zarząd itd.)
 • popularność – gwarantująca wysoką płynność zleceń niezależnie od tego czy chcemy kupić czy sprzedać kryptowalutę
 • niskie opłaty – giełdy pobierają prowizję od wymiany kryptowalut. Dla nas jako klientów ważne jest żeby opłaty te były możliwie jak najniższe

Przedstawione cechy łączą wszystkie uwzględnione w naszym zestawieniu giełdy – opiszemy je poniżej.

Najlepsza giełda bitcoin – top 3 pośredników

Giełda BitBay

BitBay.net to całkowicie polska giełda i jednocześnie największy podmiot umożliwiający wymianę bitcoina w Polsce. Ważną cechą giełdy dla polskich użytkowników jest możliwość zakupu bitcoinów bezpośrednio za złotówki, uprzednio zasilając konto poprzez jedną z popularnych metod płatności.
Na BitBay oprócz bitcoina możemy kupić także Ethereum, Lisk i Litecoin. Są to młodsze, ale obiecujące projekty (zwłaszcza ETH).

BitBay - najlepsza giełda bitcoin

BitBay umożliwia kupno kryptowalut na 3 sposoby:

 • wystawienie oferty – wystawiamy zlecenie kupna lub sprzedaży waluty po określonej, odpowiadającej nam cenie
 • szybka transakcja – natychmiastowe kupno lub sprzedaż wirtualnej waluty po najatrakcyjniejszym dla nas kursie oferowanym przez innego użytkownika
 • handel botem – wystawianie zlecenia z określeniem momentu realizacji w chwili uzyskania satysfakcjonującej ceny 

Zalety BitBay:

 • najstabliniejsza giełda w Polsce
 • banalnie prosta obsługa, przewyższająca prostotą użytkowania nawet zagraniczne giełdy
 • bezpieczeństwo – BitBay to giełda, której właścicielem jest BitBay sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach. Podlega zatem polskiej jurysdykcji, co znacząco podnosi wiarygodności giełdy i bezpieczeństwo jej użytkowników.

BitBay trafił na pierwsze miejsce listy, ponieważ jest to zdecydowanie najlepsza giełda bitcoin w Polsce. Największą konkurencją BitBay na polskim rynku jest BitMarket.pl, który ma jednak problemy ze stabilnością i oferuje dużo słabszy interfejs. 

Otwórz konto na BITBAY


Local Bitcoins giełda

LocalBitcoins.com to giełda łącząca sprzedających i kupujących zgodnie z miejscem ich zamieszkania. Udostępnia najwięcej metod płatności, co docenią zwłaszcza użytkownicy portfeli internetowych i PayPal.
Wymiana walut odbywa się między użytkownikami, a LocalBitcoins pośredniczy w transakcji dbając o jej bezpieczeństwo. W momencie rozpoczęcia wymiany, pośrednik blokuje odpowiednią ilość bitcoinów u sprzedającego i czeka na potwierdzenie płatności. Po otrzymaniu potwierdzenia przelewa ustaloną ilość wirtualnych monet na konto kupującego.
Dodatkowym elementem zabezpieczającym jest system reputacji użytkowników, pozwalający na sprawdzenie poprzednich transakcji i opinii wyrażonej procentowo.

Giełda LocalBitcoins

Aby zakupić bitcoin w serwisie wystarczy skorzystać z prostej wyszukiwarki podając kwotę, walutę, lokalizację potencjalnego kontrahenta i wybrać preferowaną metodę płatności.
Opcjonalnie możemy wybrać jedną z proponowanych nam automatycznie ofert.
Nabyte monety trafią na nasz rachunek w LocalBitcoins i będziemy mogli nimi dowolnie dysponować.

Zalety:

 • wiele metod płatności ( w tym gotówka i zakupy stacjonarne)
 • możliwość zakupu gotówką z praktycznie dowolnego miejsca na świecie

LocalBitcoins to według nas najlepsza giełda bitcoin dla osób poszukujących nietypowych metod płatności lub stacjonarnej wymiany walut.

Otwórz konto na LocalBitcoins


Poloniex

Poloniex to jedna z największych giełd kryptowalut na świecie. Udostępnia wymianę na aż 80 kryptowalutach i 363 parach. 
W Poloniex nie kupimy bitcoina ani żadnej z pozostałych kryptowalut za tradycyjne pieniądze, ale giełda ta stanowi doskonałe uzupełnienie przedstawionych powyżej pośredników i przeznaczona jest przede wszystkim dla osób chcących inwestować w inne, mniej popularne waluty wirtualne.

Giełda kryptowalut Poloniex

Jak kupować kryptowaluty na Poloniex?

Przykładowo jeśli chcemy kupić Dash za BTC (DASH/BTC), a nie mamy jeszcze żadnej innej kryptowaluty w portfelu, należy kupić bitcoin np. na giełdzie BitBay za złotówki, a następnie przesłać je na swój prywatny adres portfela na Poloniex (znajdziemy go w zakładce Balances -> Deposits & Withdrawals i klikamy Deposit przy wybranej kryptowalucie).
Przesłanie wirtualnych monet z BitBay możemy zlecić w zakładce Moje konto –> Wypłać.

Ze względu na bardzo dużą ofertę kryptowalut oraz prosty i czytelny interfejs, Poloniex wylądował w naszym zestawieniu na trzecim miejscu jako najlepsza giełda bitcoin do wymiany pozostałych kryptowalut w parze z bitcoinem.

Otwórz konto na Poloniex


Powyższe zestawienie to lista trzech czołowych giełd, które bardzo dobrze się uzupełniają i stanowią praktycznie kompletny system dla wszystkich osób zainteresowanych kryptowalutami. 

Shares